Beüzemelés:
- Kapcsoljuk le a lámpát
- Vegyük ki a korábbi fényforrást
- Tegyük be helyette ezt
- Kapcsoljuk fel 5x egymás után, várjunk az 5. után picit, és villogással jeleznie kell, hogy szenilis lett
- A Mi Home appban válasszuk a „China Mainland” (vagy a kínai karakteres) szervert és az angol nyelvet
- A szokásos párosítási-keresési folyamat segítségével adjuk hozzá a Mi Home-hoz
Működés:
A fényforrás a hagyományos villanykapcsoló kapcsolgatására nem felejti el az utolsó beállítást, de kell neki egy kis idő – ami simán lehet 1 perc is -, amíg visszatalál a WiFire. Természetesen úgy célszerű használni, hogy appból vezéreljük és a kapcsoló mindig fel van kapcsolva. Nekem az állítható színhőmérséklet miatt kellett, hogy ha éjszaka dolgozom, 50% melegfehér fényt világítson. Viszont egyéb esetben pedig 100% természetes fehéret. Az appon belül ha a fényforrás „körte” ikonjára bökünk, akkor ki- és bekapcsolhatjuk, ha a nevére, akkor egyéb beállításokat érhetünk el. A színhőmérséklet és fényerő szabályzás egyszerű: fel és le suhintással a fényerőt, balra és jobbra suhintással pedig a színhőmérsékletet állíthatjuk, majd a nekünk tetsző beállítást a kis szívecske ikonnal menthetjük el. Ha megszokásból elkövetjük azt a hibát, hogy a villanykapcsolóval kapcsoljuk le, akkor megjegyzi az utolsó állapotot és úgy kapcsol vissza, de a WiFi kapcsolat van, hogy nehezen áll helyre.
Vélemény:
Fényerőre kb. a 7.5-9W körüli Osram LED retrofit fényforrásokat hozza, márkán belül kb. azonos a 7W-tos Philipsekkel. Színhőmérsékletre a két véglet sokkal szembetűnőbb, mint a nem szabályozható fényforrásoknál. A melegfehér már szinte naracs, a hidegfehér pedig szinte már kék, szóval tág határok között lehet állítani. Természetesen ez nem RGB-s. Jól van árazva, alig drágább a buta Philipsnél.
pozitívumok:
- jó ár
- minőségi kivitelezés
- Philips LED-ek
- tág határok között állítható színhőmérséklet és a fényerő
- megjegyzi az utolsó profilt
negatívumok:
- a Mi Home csak kínai szerverrel találja meg (nekem nem sikerült egyik US szerverhez sem hozzáadnom)
- a beüzemelési cetli teljesen kínai és a Google Fordító se sokat segít
- gyakran előfordul, hogy nehezen talál vissza a WiFire (ami a csapnivaló, új Mikrotik firmware-ek miatt is lehet) – Igen, amiatt volt. Ubiquiti wifivel 2-4 másodperc alatt fent van a wifin, de nagyon maximum 10 másodperc alatt már beszélget is Kínával
Remélem, hogy a Xiaomi a Mi Home-ot a lehető leggyorsabban fejleszti a nem kínai vásárlók számára is. Nem bántam meg a vásárlást, de sajnálatos, hogy csak kínai belpiacos a termék.