Címkenyomtatók tesztje

Már 10 éve fejlesztünk olyan szoftvereket, amik címkenyomtatókat használnak, főleg gyorséttermek számára. Brother QL-810W típussal kezdtük, mert ez volt a legelérhetőbb. Majd áttértünk a Sunmi V2pro és Sunmi V2s modellekre. Voltak kitekintések más típusok irányába, mint például: Zebra, Bixolon, Phomemo, TSC, …
A legoptimálisabb megoldás a Sunmi V2s lett, mert Android alapú, relatív olcsó és etikettet is gyártunk már hozzá 55x25mm méretben, könnyű rá fejleszteni, jó a támogatás és megbízható. De ideje fejlődni.

Életem során először volt lehetőségem ellátogatni a Düssledorfban évente megtartott EuroCIS kiállításra, ahol végre szinte az összes gyártó termékét megnézhettem. Ekkor már úton volt hozzám a Bixolon XQ-840II is. Az utazásom célja az volt, hogy felmérjem a gyártók kínálatát, valamint a konkurens szoftverfejlesztők termékeit. Voltak előítéleteim, amikor megláttam, hogy a kiállítók nagy része ázsiai, de óóóóóó, mekkorát tévedtem. Szerettem volna megtalálni azon termékeket és szoftvereket, amik a munkánkat könnyebbé teszik és bátran tudom ajánlani az ügyfeleknek is.

Nos, a magyar cégekkel ellentétben, az ott szétosztott névjegykártyák száma megegyezett a következő 2 hétben érkező hívások számával, azaz _mindenki_ megkeresett, akivel ott beszéltem. Ezzel szemben az elmúlt 3 évben a magyar cégek esetén általában egy „fogadtuk levelét” automata válaszig sem jutottam el. Hirtelen túl sok is lett a beömlő együttműködési ajánlat a hardver gyártóktól. Hiába vagyunk mikrocég, teljesen úgy kezeltek, mintha évi 1 millió nyomtatót adnánk el, le a kalappal. Magyarként már-már zavart ez a közvetlenség és segítőkészség. De ami a döbbenet, hogy…

Voltak gyártók, akik ingyenes termék mintákat ajánlottak fel – pl. a Seiko. Több gyártó pedig óriási kedvezményt a developer unit-okra, amit innen is nagyon köszönök.

Mivel a logisztika és az élelmiszeripar adja jelenleg a bevételünk nagy részét, ezért ezt a lehetőséget kihasználva úgy döntöttem, hogy megpróbálok segíteni a felhasználóknak, megtalálni a legmegbízhatóbb, legjobb ár-érték arányú eszközöket a munkájuk minél egyszerűbb elvégzéséhez. Mert nem mindenki engedheti meg magának, hogy több milliós hardvereket és szoftvereket vegyen, de ahogy a vicc is tartja: igény, na az volna rá.

Első lépésben nem azon modelleket nézem meg, amikkel már évek óta dolgozunk, hanem azokat, amik önállóan is működni képesek, számítógépes vagy mobilos csatlakozás nélkül. Olyan nyomtatók, amik rendelkeznek kijelzővel, vezérlőgombokkal és scriptelhetőek, menü készíthető rájuk, nyomtatási sablonok tölthetőek fel és napi rutin feladatokra felprogramozhatóak, például: HACCP címkék, fogyaszthatósági utasítások, időbélyegzők, Google-ös „Értékelj minket” QR kódok, stb-stb.

Ennek első lépése olvasható itt: https://traxpire.cloud/2025/03/27/sablon-kepes-cimkenyomtatok/

Amiket ki fogunk próbálni:

  • sablon nyomtatásra képes, beágyazott rendszeres nyomtatók (GoDEX, Zebra, Brother)
  • Android (vagy Linux) alapú integrált eszközök, beépített címkenyomtatóval (Sunmi, iMin, Bixolon, SATO)
  • mobil nyomtatók (Zebra, Bixolon, Zywell, …)
  • ipari/mostohább felhasználásra szánt asztali nyomtatók (Seiko, Star, Zebra)
  • olcsó nyomtatók (Xprinter, Brother, TSC, Zywell, …)